משה דוד פרנקל – מוזיקאי

משה דוד פרנקל נולד וגדל במשפחה יידיש מסורתית בקהילה היהודית שהשתמרה באופן ייחודי באנטוורפן, בלגיה. גדל בתרבות של מוסיקה מהללת ושירה יומיומית תמיד היה עמוק בתוכו. בשנות העשרה שלו בתקופה של בידוד קיצוני מערכת היחסים שלו עם המוסיקה הלכה והעמיקה עד שמשה דוד הרגיש יותר בבית ביצירת מוסיקה מאשר בכל מקום אחר.

בגיל שבע עשרה נסיבות יחד עם הרשעה אישית איפשרו לו סוף סוף לצאת למסע ההכרעה שלו ללמוד לנגן מוזיקה, כך שיוכל לחלוק ולפתח את כישרונותיו הנתונים לאל. לאחר שקיבל גיטרה מחבריו הנאמנים ליום הולדתו, החל לחפש מוזיקת גיטרה וגילה את עולמה המבריק של רפרטואר הגיטרה הקלאסי. כשהיה באותה תקופה בישיבה בישראל, חיפש מורה לגיטרה קלאסית ומצא אחד בשם גיא מאיר, ואז נסע שעה וחצי שבועית כדי להיפגש איתו. הוא הציב לעצמו את המטרה השאפתנית של קבלת מוסד למוסיקה להשכלה גבוהה עד תחילת השנה האקדמית הבאה.

כשהוא משתמש בכל תשוקתו ותשוקתו, כך היה, לאחר שנה של לימודים ממושמעים אינטנסיביים התקבל דייוויד לקונסרבטוריון המלכותי באנטוורפן כדי להתחיל תואר ראשון בתכנית למוזיקה. בעוד בבלגיה ניצל דייוויד גם את תכשיט הגיטרה הקלאסי המקומי. הוא למד באופן פרטי אצל ג’אן דפרטר ויוהאן פוסטייה ולמד מהם טכניקת גיטרה בשיטות מצוינות.

לאחר שנה לבו של משה דוד משך אותו בחזרה לישראל שם המשיך באקדמיה למוזיקה בירושלים. בעוד בישראל פיתח דוד קשר יחודי עם המנצחת האהובה אניטה קמיין איתה הופיע כסולן עם תזמורת האוניברסיטה העברית. באמצעות הקמיינס הוצג משה דוד לפרשנות עמוקה מכל הלב למוזיקה קלאסית, המיוחסת לאסכולה השנקריאנית לניתוח המוסיקה.

משה דוד נשאר בישראל מחויב להמשיך ולפתח את כישרונותיו ולחלוק את מומחיותו עם המוסיקה האוהבת את החברה הישראלית. דוד מארגן קונצרטים לגיטרה קלאסית, שיעורים פרטיים ותוכניות חינוכיות בירושלים. דוד מונה למנהל המוסיקה של מרכז התרבות אוהלה בירושלים. דוד גם הקים את מקהלת אוהלכה שם הוא מלחין, מסדר ומנצח. הכל בכדי להוציא את האש המוזיקלית הבוערת בנפשו. מחויב גם למוזיקת המורשת שדיוויד מסדר מחדש את השירים החסידיים של ילדותו באופנתו הקלאסית בגיטרה ומפרש אותם מחדש יחד עם הצליל החם של הגיטרה הקלאסית. דייוויד מנגן בגיטרה בעבודת יד של כריסטופר דין מאוקספורד, שדוד מעריץ ומתאר אותו כ”הממצא הטוב ביותר שלו, משחק שנעשה בשמיים “.